Dołącz do Naszej społeczności
zobacz gdzie jesteśmy. |
picture picture picture picture
picture

Nowy wątek

Dzisiaj użytkownik: Mikuś222 utworzył wątek w kategorii: Biznes.

picture

Piszemy opinie

Każdy chce jak najwięcej wiedzieć o danym produkcie. Zapraszamy.

picture

Tworzymy forum

Każdy użytkownik przyczynia się to rozwoju tego forum. Dziękujemy.

szkoła lotnicza, gdzie warto ?

szkoła lotnicza, gdzie warto ?

Chciałbym się nauczyć latać samolotem. Ktoś może mnie pokierować jak się w ogóle za to zabrać? Nic o tym nie wiem.

Odi

Posty: 1

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

ur-0004

Posty: 9

 
Z tego, co wiem licencje pilota można zdobyć, ale trzeba też mnóstwo się uczyć. Dziś każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, iż nie wszyscy od razu zaliczają.

tubbytimmy1

Posty: 3

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, których masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem bardzo zadowolony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

miko_poz

Posty: 9

 
Z tego, co wiem, iż licencja turystyczna to sporo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego sporo, ale mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś naprawdę niezwykle poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, iż się do tego nadajemy.

mikuś33

Posty: 12

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam różne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

ciumar1

Posty: 27

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w którym zmieszczą się dwie osoby. To byłoby piękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, że marzyć nadal będzie, ale może w przyszłości?

Gucio

Posty: 7

 
Kocham latanie, ale na razie jest to poza moim zasięgiem. Może za kilka lat jak wygram na loterii to moje szanse wzrosną. Teraz pozostają mi tylko loty na wakacje. Interesowałem się tym i widziałem, że same koszty kursu są wysokie. Zakup samolotu to już w ogóle poza moim zasięgiem.

migot

Posty: 20

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, natomiast koszty były za wysokie. Do tego jeszcze niezbędny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, natomiast to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

lucjann

Posty: 5